• Wpisów: 2
  • Średnio co: 2 lata
  • Ostatni wpis: 7 dni temu, 14:17
  • Licznik odwiedzin: 1 063 / 2352 dni
 
sylwia12900
 
Czym jest zrozumienie?
Ustalamy zasady zachowań, aby żyć ze sobą w zgodzie. Jednak czasem przeciwstawiamy się zasadom. Bywa, iż wdają się nam ograniczające bądź nie zrozumiałe. Doświadczam konflikt miedzy czuciowym wnętrzem, a wymogiem reszty osób, bądź i nawet całego społeczeństwa. Nasze zachowania potrafią niszczyć innych a przede wszystkim nas samych. Zrozumienie drugiej osoby jest czymś bardzo istotnym.
Ma, bowiem ułatwić daną relacje w zależności od czasu, miejsca oraz uczuć. Bywa jednak, iż jesteśmy po jednej lub po drugiej stronie zrozumienia. Niektóre rzeczy mają na celu wypełnić lukę nieporozumienia, lecz czasem wymiar przekazu jak i przyswojenia wiedzy wydaje się nam nieosiągalny. Musimy podejmować trudne decyzje, których inny mogą nie pojmować. Okoliczności te stawiają nas w trudnej sytuacji. Czasem to my nie rozumiemy, dlaczego ktoś postępuje tak a nie inaczej lub my jesteśmy do tego zmuszeni. Bywa, że musimy płacić za czyny innych ludzi.
Nie potrafimy poradzić sobie z chaosem otaczającego nas życia. Nie da się przygotować na ciosy, które nam serwuje. Często trafiają one prosto w nasze serca, które z biegiem czasu staje się, co raz słabsze. Narastające problemy, w których ciężko jest sobie poradzić. Lecz, gdy nieustannie się od nich odwracamy, definiujemy się przez to, czego próbujemy uniknąć. Nikt nie jest w stanie przejść przez życie, nie zważając na ból, czy sprawiedliwość. Czasami jej w ogóle nie ma.
Niektórym ludziom jest zupełnie trudniej niż innym. Może się nam wydawać, że sytuacja jest bez wyjścia, że nikomu nie zależy na tym jak przywrócić radość, nadzieję oraz szczęście w tak nieuczciwym świecie. Co zrobić, gdy nie będziemy w stanie stwierdzić, co dalej? Nie ma na to prostej odpowiedzi. Nie należy do niej poddawanie się tylko, dlatego że coś nie wychodzi. Musimy znaleźć własne porozumienie w danej sytuacji, niezależnie od tego czy jest to związane z drugą osobą, czy z nami samymi. Może się to czasami wydawać po nad nasze siły, ale musimy próbować.
Nie ważne jak ktoś lub coś nas skrzywdziło w poprzednich chwilach, miesiącach, czy nawet i ubiegłych latach. Trzeba wstać na nogi o własnych siłach oraz otworzyć swoje serce przed druga osobą. Fakt jest ryzyko, iż złamie je po raz kolejny, lecz na to także nikt nie jest przygotowany. Puki ktoś nie jest w stanie spróbować podjąć się tego wyzwania, nie dowie się, co tak naprawdę zyska w drugiej osobie. Kluczową cechą, którą trzeba się kierować w takich chwilach jest właśnie zrozumienie.
Poznawanie drugiej osoby jest jak układanie kostki Rubika. Trzeba poświęcić dużo czasu, emocji oraz cierpliwości. Nigdy nie ma 100% pewności, że się uda. Ale próba podjęcia walki jest pierwszym etapem kierującym nas w dobrą stronę. To, że coś idzie nie tak, nie należy tego zbyt mocno bagatelizować. Istnieje, bowiem szansa na przetrwanie w gorszych chwilach, która jest zależna przede wszystkim od zaangażowania oby dwu osób.
Nie należy się poddawać, ani zbyt szybko ani rezygnować z czegoś, co już zapoczątkowaliśmy. Kto wie, czy na drodze do poznania i zrozumienia drugiej osoby nie stoi coś wspaniałego, co da nam samym nadzieję na lepsze jutro. Wzajemne wsparcie powoduje narastającą więź między ludźmi. Nie jest to ważne czy chodzi tutaj o przyjaźń, miłość lub nawet więzy rodzinne. Nie można być pozostawionemu samemu sobie, ale w chwilach, w których nie jest nam dane wsparcie drugiej osoby, trzeba liczyć tylko i wyłącznie na siebie samego.
Człowiek musi radzić sobie w najgorszych chwilach i przede wszystkim radzić sobie w nich. Także puki nie znajdzie porozumienia między samym sobą, ciężko będzie mu się otworzyć na jakiekolwiek inne możliwości, które nie wiadomo czy nie odwrócą jego życia do góry nogami. W życiu nie da się niczego przewidzieć. Trzeba odnaleźć harmonię oraz zrozumienie na otaczającą nas rzeczywistość.

Nie możesz dodać komentarza.